Hotel Bulwar ****, Toruń
Hotel Bulwar ****, Toruń
Dlaczego TAK?

Dlaczego TAK?

Check-in 22 03 23
Check-out 23 03 23

Best Available Rate

07 of April 2022

Stawiasz sobie to pytanie? Jaka jest Twoja odpowiedź? Wybierasz dobrą markę proekologiczną, czy wystarcza Ci tylko dobra marka? W którym momencie wybór zaczyna mieć znaczenie?

 

Wybór między czerwoną a zieloną sukienką czy samochodem jest prosty. Kolor widać od razu i wybierasz to, co się podoba. A jak wybrać "zielony" hotel? Przecież na pierwszy rzut oka filozofii działania Hotelu nie widać. Ilu Gości zagląda przed przyjazdem do zakładki Środowisko - lub szuka tych informacji na stronie hotelowej?

Temat ekologii i klimatu to temat rzeka. Tymczasem ostatnio trochę padało, ptaki gromadnie rzuciły się do kałuż, aby wreszcie się napić, może więc zacznijmy od wody.

Wodę użytkową w Hotelu Bulwar podgrzewamy za pomocą pomp ciepła i instalacji solarnej. Wykorzystujemy więc ciepło Ziemi i Słońca, dzięki czemu zużywamy mniej "tradycyjnej" energii i zostawiamy mniejszy ślad węglowy niż porównywalne obiekty stosujące starsze technologie. A wierzcie nam, różnica jest kolosalna.

Wszystkie prysznice w Hotelu Bulwar, łącznie ze służbowymi, wyposażone są w słuchawki prysznicowe ograniczające zużycie wody, bez utraty komfortu dla użytkownika. Planeta cieszy się także, gdy nasi Goście zakręcają kran zawsze, gdy woda nie jest im potrzebna. W podróży i w domu.

W Hotelu Bulwar używamy ekologicznych środków czyszczących. Inaczej mówiąc, chemia stosowana do sprzątania przestrzeni Hotelu jest bardziej przyjazna dla środowiska niż tradycyjne środki. Na przykład chemia stosowana do prania naszej bielizny hotelowej rozkłada się w ciągu 48h. Dzięki temu nie obciążamy nadmiernie środowiska. Woda odprowadzana po praniu do kanalizacji ściekowej po dwóch dobach jest po prostu wodą, a nie ściekiem. Również w Waszych domach możecie stosować ekologiczne środki, na szczęście są dziś ogólnodostępne.

Posiadamy centralną stację uzdatniania wody. Zmiękczamy wodę doprowadzaną do poszczególnych urządzeń, tym samym wydłużamy ich żywotność, a także zmniejszamy ilość zużytej wody.

W hotelowych łazienkach znajdziecie kubeczki, dzięki którym można zużyć mniej wody przy myciu zębów. Myślicie sobie: to przecież raptem litr czy dwa. Lecz, gdy pomnożymy je przez dziesiątki tysięcy naszych Gości rocznie to oszczędzamy naprawdę dużą ilość wody. A hoteli jest więcej.

Wierzymy, że małymi krokami można osiągnąć duże efekty. Ważne jest to, co robią międzynarodowe organizacje, ale także to, co robimy My Wszyscy, każdego dnia. Nie oglądamy się na innych, lecz codziennie, konsekwentnie działamy. I zapraszamy Was do działania razem z nami!

mobile nav bg
See on the map
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close